W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowy pawilon socjalny dla pracowników MPGK Mielec

Tuż przed świętami do dyspozycji pracowników Miejskiego Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej w Mielcu oddano nowy budynek socjalny.

W otwarciu obiektu zlokalizowanego na terenie bazy tej miejskiej spółki przy ulicy Korczaka wzięli udział mieleccy samorządowcy na czele z prezydentem Danielem Kozdębą, członkowie rady nadzorczej MPGK, przedstawiciele naszych lokalnych mediów i załoga  przedsiębiorstwa. Gospodarzem uroczystości był prezes zarządu MPGK Marek Babała, a poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii MBNP Kazimierz Czesak.

Na prawie trzystu metrach powierzchni użytkowej nowoczesnego i niezwykle funkcjonalnego budynku  z jadalnią i łazienkami, pracownicy będą teraz mieli do swojej dyspozycji  wszystko co jest potrzebne do szybkiej regeneracji po pracy – m.in. różnego rodzaju urządzenia higieniczno-sanitarne takie jak szatnie przepustowe, umywalnie, urządzenia do mycia obuwia, pomieszczenia z natryskami i WC.

 

 

– Rozważaliśmy czy remontować i rozbudowywać dotychczas użytkowane pomieszczenia socjalne, ale ostatecznie uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie postawienie od podstaw nowego budynku w pełni przystosowanego do potrzeb naszych pracowników, którzy niezależnie od pogody i pory roku wykonują usługi z zakresu wywozu odpadów komunalnych, czyszczenia ulic i placów na terenie miasta i okolic – mówił Marek Bąbała, oprowadzając zaproszonych gości po nowym imponująco prezentującym się pawilonie.

Joanna Szteliga

 

 

 

Zobacz też...

Policjanci Wydziału Prewencji KPP na Podkarpackich Pokazach Lotniczych

Redaktor naczelny

To już pewne. Na zabytki z terenu powiatu mieleckiego przeznaczono 100 tys. zł

Redaktor naczelny

Rekordziści Guinnessa z Radomyśla Wielkiego

Redaktor naczelny