W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Opłatek literacki w Rzeszowie

25 stycznia 2020 roku w ODK „Tysiąclecie” w Rzeszowie prezes TMZM Janusz Chojecki i prezes MGL Słowo” Aleksandra Piguła uczestniczyli w Opłatku Literackim zorganizowanym przez Oddział ZLP w Rzeszowie.

Spotkanie prowadziła wiceprezes ZLP O/Rzeszów Małgorzata Żurecka, która zachęcała licznie przybyłych poetów do prezentacji swoich wigilijnych wierszy.

Prawdziwą ucztą duchową był występ Męskiego Chóru Parafialnego „Lourdini” z Rzeszowa. Prezes Janusz Chojecki w czasie swojego wystąpienia podziękował za zaproszenie, krótko wspomniał o jubileuszu 55–lecia TMZM oraz finałowej jubileuszowej, niezwykle uroczystej, Gali, podczas której był promowany specjalnie wydany przez Towarzystwo przepiękny jubileuszowy Album, dokumentujący dynamiczną, wielostronną i wielopodmiotową działalność Towarzystwa, zwłaszcza w jubileuszowym ostatnim pięcioleciu, i wręczył go Małgorzacie Żureckiej. Prezes Chojeckim wymienił literatów z MGL SŁOWO/TMZM, którzy odznaczeni zostali podczas ww. Gali w Mielcu przez Panią Wicewojewodę Lucynę Podhalicz prezydenckimi Krzyżami Zasługi oraz Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Oto oni: Teresa Elżbieta Pyzik, Wiesław Kulikowski, Józef Witek, Durak. Prezes Chojecki podzielił się z obecnymi na Spotkaniu literatami z całego Podkarpacia radosną informacją o otrzymaniu przez TMZM Statuetki PROMETEUSZA 2019 za najlepszą działalność prospołeczną na terenie Mielca, co oznacza nadanie TMZM miana najlepszej organizacji Miasta Mielca w roku 2019. W zakończeniu swojego przemówienia Prezes Janusz Chojecki złożył wszystkim Zebranym Literatom Najlepsze Życzenia Noworoczne, zwłaszcza niekończącej się weny twórczej.
Po wystąpieniu Prezesa Chojeckiego, Prezes MGL SŁOWO Aleksandra Piguła, a także członkini SŁOWA Ewelina Łopuszańska zaprezentowały swoje okolicznościowe wiersze. Mielecką Grupę Literacką „SŁOWO” reprezentowały także Iwona Szetela i Joanna Prejzner. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z chórem „Lourdini” i było doskonałą formą integracji środowiska literackiego Podkarpacia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zachowaj Trzeźwy Umysł – konkurs uczniów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa