W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Orkiestra Dęta Dobrynin

W niedzielę, 19 czerwca 2016 roku Orkiestra Dęta Dobrynin wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale koło Krakowa zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Skały.

Uroczystości rozpoczęły się od orkiestrowego korowodu z Placu Konstytucji 3-go Maja przez Rynek miasta do Kościoła, gdzie odbyła się polowa Msza Św. rozpoczynająca Festiwal.

 

 

Na czele korowodu w obie strony przemarszu znalazła się Orkiestra Dęta Dobrynin wraz
z mażoretkami.

Wśród uczestników Festiwalu było 11 Orkiestr, 9 z Polski, a wśród nich Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna z Krakowa oraz Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Katowic, a także po jednej ze Słowacji i Węgier.

Po zakończonym przemarszu nastąpiło oficjalne otwarcie „XIV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych”. Na Plac kolejno wkroczyły Orkiestry prezentując przygotowany program.

Orkiestra wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wykonała 30-minutowy pokaz Musztry Paradnej, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców oraz gości przyjezdnych. Orkiestra po zejściu z placu była bardzo długo oklaskiwana.

Po wykonaniu Musztry Paradnej, dyrygent Orkiestry Dariusz Bańka oraz instruktorka starszej grupy tanecznej „MAŻORET”, Paulina Gruszka odebrali pamiątkowe Puchary oraz dyplom
i drobne upominki. Po zakończonym występie Orkiestra zaczęła być rozchwytywana do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie Festiwalu wykonany został wspólny koncert, w którym jednocześnie zabrzmiało
11 Orkiestr i miejscowy chór. To było coś wyjątkowego.

Festiwal ten pokazał po raz kolejny, że amatorska Orkiestra Dęta Dobrynin może jak równy
z równym występować z najlepszymi, zawodowymi Orkiestrami z Polski i z zagranicy.

Orkiestra zaprezentowała świetny poziom artystyczny, co można było zauważyć po reakcji innych uczestników.

Był to dla nas duży zaszczyt znaleźć się wśród zawodowych i innych amatorskich Orkiestr polskich i zagranicznych prezentujących swoje umiejętności na tak wysokim poziomie.

Organizatorom Festiwalu Zarząd Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Dobrynin składa gratulacje wspaniałej organizacji i dziękuje za zaproszenie do uczestnictwa.

Słowa podziękowania kierujemy na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Skały – Pana Zygmunta Dercza.

Zarząd Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Dobrynin składa także serdeczne podziękowania na ręce Kapelmistrza Orkiestry – Dariusza Bańki, a także dla choreografek Grup Tanecznych: Pani Pauliny Gruszki oraz Katarzyny Bogdan.

tekst: www.dobrynin.pl

 

Skala_Festiwal_2016_008

 

Skala_Festiwal_2016_015

 

Skala_Festiwal_2016_018

 

Skala_Festiwal_2016_021

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa