W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policyjna akcja – Trzeźwy weekend

Podczas działań „Trzeźwy weekend” mieleccy policjanci zatrzymali aż dziewięciu kierujących po alkoholu. Wszyscy kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę z promilami stracili prawo jazdy. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

Od czwartku, 16 czerwca do niedzieli 19 czerwca, na terenie powiatu mieleckiego trwały działania „Trzeźwy weekend”. Podczas akcji mieleccy policjanci zbadali trzeźwość ponad 1500 kierowców. Nietrzeźwych kierujących pojazdami policjanci zatrzymali w Padwi Narodowej, Dulczy Małej, Glinach Małych oraz w Mielcu przy ulicy Legionów. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 kierujących w stanie po użyciu alkoholu, co oznacza że wynik badania na zawartość alkoholu wskazywał poniżej 0,5 promila. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację.

W piątek, w Zadusznikach policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego elektryczną hulajnogą. 28-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zakazali dalszej jazdy mężczyźnie i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa