W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Powiatowy Jarmark Wielkanocny będzie w Borowej

17 marca 2024 w godzinach 15.00-18.00 w na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Wielkanocnego.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00, a wezmą w niej udział  koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu Gminy Borowa i Powiatu Mieleckiego. Nie zabraknie również stoisk prezentujących rękodzieło artystyczne przygotowane przez indywidualnych wystawców. Całość spotkania okraszona będzie świątecznymi wypiekami, domowymi wędlinami, a także pisankami, palmami i ręcznie robionymi ozdobami wielkanocnymi.

O kubki smakowe zadbają niezawodne gospodynie, a o doznania dla duszy zatroszczą się zespoły, które na co dzień działają przy GOK Borowa oraz zaproszona Kapela Gavalere. 

W czasie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie również wielkanocny konkurs kulinarny- „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – WIELKANOCNE SMAKI POWIATU MIELECKIEGO”  nawiązujący do tradycji smaków wielkanocnych. W tegorocznej edycji ocenie poddane zostaną wielkanocne mazurki, które zostaną przygotowane w oparciu o charakterystyczne dla naszego regionu wielkanocne przepisy. 

Najmłodsi, którzy odwiedzą imprezę będą mogli włączyć się w  poszukiwanie Wielkanocnego Królika. Przewidziane są również warsztaty wielkanocne. Chętni będą mogli wykonać samodzielnie wielkanocną ozdobę. Dla odwiedzających Powiatowy Jarmark Wielkanocny Borowa 2024 organizatorzy przewidzieli również tematyczne konkursy. 

Organizatorami Jarmarku są: Wójt Gminy Borowa i Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. 

Patronat Honorowy na imprezą objął  Starosta Powiatu Mieleckiego. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa