W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka

Powrót do Rzymu [FOTO]

Doktor filologii angielskiej Marek Paduch, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu oraz lektor języka angielskiego w WSGiZ w Krakowie w Zamiejscowym Wydziale Ekonomii w Mielcu, po obronie rozprawy doktorskiej (czerwiec 2017 r.) powrócił po dwuletniej przerwie do kolebki europejskiej cywilizacji, Wiecznego Miasta – Rzymu, gdzie spędził kilka dni na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza i wygłosił kolejny wykład gościnny dla lokalnej społeczności akademickiej.

W ramach współpracy naukowej z profesorem Francesco Gui z Wydziału Historii, Kultury i Religii rzymskiego Uniwersytetu Marek Paduch przedstawił referat naukowy w języku angielskim nt. Philosophical and Cultural Faces of Happiness in American English, Italian and Polish (tł.: Filozoficzne i kulturowe oblicza szczęścia w amerykańskiej odmianie języka angielskiego, języku włoskim i polskim).


Wykład dotyczył rozumienia pojęcia szczęścia w trzech różnych językach i dowodził, że język jest odzwierciedleniem rzeczywistości pozajęzykowej, która podlega kulturowej modyfikacji. Stąd też postrzeganie szczęścia jako pojęcia uniwersalnego jest uzależnione od wartości, które są wytworzone oraz cenione w poszczególnych kulturach i odpowiednio odmiennie wyrażane językowo w trzech analizowanych językach.
Był to już czwarty pobyt gościnny dra Marka Paducha na rzymskim Uniwersytecie, który oprócz kwestii merytorycznych umożliwił mu złożenie podziękowań zaprzyjaźnionej kadrze wykładowców Uniwersytetu na czele z szefem Katedry Historii i Kultury Współczesnej prof. Francesco Gui. W przyszłym roku zaplanowany jest wykład doktorski Marka Paducha na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radomyślu Wielkim [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa