W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

Przy stadionie im. Grzegorza Laty odsłonięto mural Grzegorza Laty [FOTO, VIDEO]

195 m2 powierzchni, ponad 95 litrów farb i 2 m2 elementów ceramicznych – to wszystko złożyło się na mural Grzegorza Lato, który powstał z okazji 50. rocznicy zdobycia przez polskich reprezentantów brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w Niemczech.

Duży udział w tym sukcesie miał właśnie Lato, który został królem strzelców tego turnieju. 19 marca na budynku przy ulicy Kusocińskiego 15 w Mielcu oficjalnie odsłonięto mural. Jego autorami jest duet artystyczny Czary-Mury. Mecenat nad projektem objął zaś STS, sponsor narodowej reprezentacji piłkarskiej.

Mural w Mielcu powstawał przez dwa tygodnie. Przedstawia popiersie Grzegorza Lato wraz z odręcznym podpisem piłkarza. Praca jest wyjątkowa, bo tworzona w dwóch technikach artystycznych – na 2 m2 projektu wykorzystano elementy ceramiczne, które w połączeniu z promieniami słońca sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej efektowna. – Ten mural jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Miasto, w którym powstał jest miejscem, gdzie jako młody chłopak zacząłem kopać piłkę i to właśnie tu zaczęła się moja kariera. Wyróżnieniem jest również dołączenie do takich postaci, jak Kazimierz Górski, Włodzimierz Lubański czy Włodzimierz Smolarek, którzy także zostali uhonorowani w ten sposób. Mam nadzieję, że dla kolejnych pokoleń będzie to inspiracja do osiągania sukcesów – mówi Lato.

Honorują wybitnych sportowców

Mural Laty, to czwarty projekt w ramach inicjatywy “Pamiętajmy o sportowcach”, której autorem jest STS, mecenas muralu i sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jej celem jest upamiętnienie wybitnych polskich zawodników. – Sport od lat jest jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego, gdyż pozwala się jednoczyć, kształtuje dobre postawy, wpływa na nasz rozwój. Równolegle stanowi sporą część historii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach naszego DNA i strategii CSR, chcemy, by tych najbardziej znaczących dla rodzimego sportu i pokoleń kibiców sportowców honorować w szczególny sposób, a zarazem sprawić, by świadomość ich dokonań nie została zapomniana – tłumaczy Paweł Rabantek, chief marketing officer w STS. 

Kolejne wspólne dzieło

To nasza czwarta inicjatywa zrealizowana wspólnie z STS z wizerunkiem tak wyjątkowej dla historii polskiej piłki postaci. Już nie możemy się doczekać kolejnych okazji do uhonorowania wielkich sportowców. Od początku istnienia „Czary-Mury” zależało nam na tworzeniu takich właśnie murali. Jesteśmy szczęśliwi, że dziś możemy go odsłonić – mówią artyści Marek Grela i Marta Piróg.

Od dekady jesteśmy sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej i angażujemy się w świętowanie ważnych momentów dla rodzimego sportu. Cieszę się, że ponownie, po muralach Kazimierza Górskiego, Włodzimierza Lubańskiego i Włodzimierza Smolarka, możemy uhonorować ważne wydarzenie dla polskiej piłki nożnej, jakim było zdobycie 3, miejsca na MŚ w Niemczech, a którego jednym z symboli był Grzegorz Lato – podsumowuje Paweł Rabantek.

Fot.CosmoDron.pl Korso

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

grzegorz 19 marca 2024 (wtorek) at 21:00

Mural dla Grzegorza Lato to świetny pomysł. Niestety wykonanie fatalne . Ten człowiek jest podobny do wszystkiego tylko nie do Laty

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa