W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Rozpoczynamy prace związane z powstaniem żłobka! [FOTO]

Dzisiaj 3 lutego 2020 r. Burmistrz Renata Siembab otrzymała  w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie promesę przyznania dotacji na dofinansowanie zadania „Przebudowa budynku szkoły wraz ze zmianą sposobu użytkowania z budynku oświaty na żłobek wraz z wewnętrznymi instalacjami i zagospodarowaniem terenu” w ramach  tegorocznej edycji Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”.

Jak już wcześniej informowaliśmy nasz wniosek na zadanie otrzyma dofinansowanie w niebagatelnej wysokości 1 650 000,00 zł.

Program „Maluch+” wspiera opiekę nad dziećmi w wieku do lat trzech. Celem programu jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Szczegółowy zakres robót w ramach zadania obejmuje przebudowę budynku byłej Szkoły Podstawowej w Przecławiu wraz ze zmianą sposobu użytkowania z budynku oświaty na żłobek wraz z wewnętrznymi instalacjami i zagospodarowaniem terenu .

Planowane jest wykonanie przebudowy piwnic gdzie obecnie znajdują się szatnie na pomieszczenia kuchenne do przygotowania posiłków wraz z chłodniami, budowa pochylni dla niepełnosprawnych, nowych schodów wewnętrznych wraz z windą co uczyni cały obiekt dostępnym dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze przewidziano przebudowę pomieszczeń – utworzenie 2 oddziałów żłobkowych dla 16 i 8 dzieci wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi (sypialnie, sanitariaty, magazyny, wózkownia, pomieszczenia techniczne, sekretariat i pokój dyrektora).

Na pierwszym piętrze planowana jest przebudowa pomieszczeń – utworzenie 2 oddziałów żłobkowych dla 16 i 10 dzieci (sypialnie, sanitariaty, magazyny, pomieszczenia techniczne, pokój pielęgniarki).

Zakres robót do wykonania obejmuje także: wykonanie nowych podłóg (płytki, wykładziny PCV), wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont ścian i sufitów, instalacja wentylacji mechanicznej, hydrantowej. Planuje się również wykonanie nowej elewacji. Zostanie zbudowana nowa droga wewnętrzna wokół żłobka  wraz z 7 miejscami postojowymi.

Współcześnie żyjemy w czasach, gdzie konieczność powrotu matki do pracy na pełen etat zaraz po urlopie macierzyńskim jest niemal nieuniknionaMłodzi ludzie nie decydują się na zakładanie rodzin i posiadanie dzieci m.in. dlatego, że  brak zaplecza instytucjonalnego w zakresie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 wiąże się z perspektywą rezygnacji z pracy jednego z nich, najczęściej matki.Utworzenie żłobka zapewniającego 50 miejsc dla dzieci jest przedsięwzięciem oczekiwanym przez wielu mieszkańców gminy, w szczególności młodych rodziców, którzy chcą powrócić na rynek pracy.

Prace związane z utworzeniem żłobka rozpoczną się w kwietniu br., planowany termin zakończenia zgodnie z umową to 21.12.2020 r. W chwili obecnej trwa procedura przetargowa. Funkcjonowanie żłobka rozpocznie się w lutym 2021 r.

Ponadto gmina planuje dokonać finansowanej z budżetu Gminy Przecław przebudowy pomieszczeń  II piętra budynku byłej szkoły i utworzenia pomieszczeń pod gabinety fizjoterapii, gabinety lekarskie, działalność usługową – jest to element poza zakresem projektu żłobka.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Grenadzie [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Śpiewać każdy może” – konkurs Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa