W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Sala sportowa coraz bliżej [FOTO]

W czerwcu zakończą się roboty budowalne związane z wykonaniem nowego segmentu przy Szkole Podstawowej w Rzędzianowicach. Lipiec i sierpień to miesiące przeznaczone na odbiory techniczne oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt sportowy. Na wrzesień przewidziano oddanie obiektu do użytku, który poza funkcją rekreacyjno-sportową ma stać się również siedzibą przedszkola.

– Już na początku kadencji zaczęły do mnie docierać informacje od rodziców i nauczycieli, że prowadzenie lekcji wychowania fizycznego w zimie jest utrudnione.

Problem ten istniał od dłuższego czasu, jednak taka inwestycja wiązała się z dużymi kosztami i znacznym obciążeniem gminnego budżetu. W 2015 roku zdecydowaliśmy się zmierzyć z tym wyzwaniem. Przygotowana została dokumentacja projektowa uwzględniająca możliwość korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne. Następnie rozpoczęły się procedury związane z przetargiem i pozwoleniami na budowę. Sprawne działania wielu osób pozwoliły nam w lipcu 2016 roku przekazać teren budowy wykonawcy – informuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Powierzchnia całkowita zabudowy wynosi prawie 555 m2 a kubatura to blisko 3 000 m3. Sala sportowa z zapleczem i sanitariatem zajmuje ponad 380 m2, natomiast część przedszkolna to prawie 120 m2. W ramach budowy obiektu powstał także łącznik scalający salę ze szkołą. Wstępnie całość inwestycji na podstawie dokumentacji projektowej oszacowana została na ponad 1,2 mln zł. Po ogłoszonym przetargu okazało się, że najniższa oferta prac budowlanych opiewa na kwotę 830 450,76 zł.

Ostatecznie po zakupie wyposażenia całość zamknie się w kwocie 1 mln zł. Inwestycja wpisała się w wojewódzki plan dofinansowań w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego. Oznacza to, że Urząd Gminy otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego wsparcie w wysokości 240 900 tys. zł.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa