W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Smaczna i zdrowa uczta witaminowa

Po raz kolejny uczniowie klas I – III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowcu uczestniczyli w akcji Śniadanie Daje Moc. Dzieciaki wspólnie z nauczycielkami i rodzicami przygotowali wspaniałe drugie śniadanie z ulubionych, zdrowych i smakowitych produktów.

Działania te poprzedzone zostały przygotowaniami w postaci: pogadanki z uczniami, wykonania dekoracji w salach i na korytarzu szkolnym (plakaty, ulotki z nazwami 12 zasad zdrowego odżywiania oraz wystawy prac plastycznych z bohaterami programu: Tolą, Maksem i Wszystkojadem), zaplanowania stoisk i dekoracji stołów (kwiaty, serwetki, papierowe obrusy, talerze, sztućce, miseczki, dzbanki, kubeczki), zorganizowania miejsca pracy, koszy na odpadki, przyborów do sprzątania.

Następnie 8 listopada dzieci pod czujnym okiem pań: M. Krzystyniak, G. Chmury i M. Jeniec zajęły się wykonaniem zdrowego śniadania czyli krojeniem pieczywa, wędlin, serów, pomidorów, ogórków, papryki, przygotowaniem owocowych jogurtów, jajek na twardo, past serowych i jajecznych, serków z różnymi dodatkami warzywnymi, owocowymi, miodu itp. Sprawnie ułożyły ulubione produkty na swoich kanapkach i udekorowały je zdrowymi dodatkami w postaci kolorowych warzyw i ziół. Przygotowano też stoisko z owocami, soki i wodę do picia. Punktem kulminacyjnym była prezentacja dokonań małych kucharzy i wspólna konsumpcja, w której uczestniczyła pani dyrektor, nauczyciele i starsi koledzy.

Wszyscy z apetytem zajadali samodzielnie przygotowane „witaminowe smakołyki”!

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa