W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku [FOTO]

22 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku.

Spotkanie rozpoczęto od podsumowania pracy komisji w 2023 roku. Sprawozdanie z jej działalności przedstawił Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

– Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w minionym roku obradowała łącznie pięć razy. Jej działalność ukierunkowana była w szczególności na ocenę działalności organów i instytucji odpowiedzialnych za stan bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu mieleckiego. Dodatkowo, podczas posiedzeń w 2023 roku, komisja każdorazowo dokonywała analizy sytuacji pod kątem zagrożeń epidemiologicznych związanych z wirusem Covid-19, ASF, ptasią grypą czy wścieklizną – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Ważnym punktem dzisiejszych obrad było także przyjęcie planu pracy komisji na rok bieżący. Kolejne komisje odbędą się w kwietniu, czerwcu, wrześniu i listopadzie.

Sprawozdania ze swojej działalności złożyły dziś przed komisją powiatowe służby, inspekcje i straże, w tym Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mielcu i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Mielcu. W dyskusji nie tylko podsumowano ich pracę w minionym roku, ale też określono główne kierunki działania na rok 2024.

W ostatnim punkcie spotkania komisja zaopiniowała „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”, dający samorządom możliwość pozyskania środków z rezerwy celowej budżetu państwa na wzmacnianie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa