W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Święto osób z zespołem Downa w SOSW

Licznie przybyli uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną związaną z tegorocznym hasłem ŚDZD: „Moi przyjaciele, moja społeczność”.

Następnie oklaskiwali występ, który osoby niepełnosprawne – głównie z zespołem Downa – przygotowały  pod kierunkiem pani Magdaleny Kriger – aktorki, instruktorki SCK. Przybyłym gościom w różnym wieku organizatorzy zapewnili wiele atrakcji: gry i zabawy ruchowe, warsztaty artystyczne oraz zajęcia wspomagające rozwój.

755193483

 

Rodzice i opiekunowie mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami pracującymi na co dzień z niepełnosprawnymi uczniami w Ośrodku.  Jak co roku był okolicznościowy tort i poczęstunek. Na wielkanocnym kiermaszu chętni mogli zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne wykonane w SOSW. Czas spędzony w radosnej, słonecznej, rodzinnej atmosferze szybko minął.

W opinii uczestników ­– rodziców, opiekunów dzieci z zespołem Downa ­– takie spotkania są bardzo potrzebne. Stwarzają okazję do wymiany doświadczeń, podzielenia się przeżyciami czy praktycznymi radami. Są także kolejnym przejawem pozytywnej integracji osób niepełnosprawnych zarówno ze sobą wzajemnie i ze środowiskiem.

 

1451925223

 

633737881

 

850370267

 

obchody_DZD_w_SOSW_1

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości