W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szynobusy w Mielcu?

Czy uruchomiona zostanie miejska komunikacja kolejowa?

Rewitalizacja linii kolejowej nr 25 w Mielcu nabiera tempa. 25. W związku z tym z ruchu wyłączony został kolejny przejazd przez tory, tym razem w ciągu ul. Wolności. Zakończenie prac planowane jest tam na 25 bm. Warto jednak pocierpieć, by już za rok pojechać pociągiem do Dębicy z prędkością 120 km/h. Ostatnio pojawił się też pomysł, aby po rewitalizacji kolei uruchomić w Mielcu miejską komunikację na torach.

Chodzi o szynobusy, które kursowałyby na terenie Mielca, odciążając w ten sposób autobusy MKS. Apeluje o to radny miejski, Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec).

– Generalnie rzecz w tym, żebyśmy wspólnie porozmawiali na temat lokalizacji przystanków i przejazdów kolejowych na terenie Mielca. Być może warto rozważyć wsparcie naszej komunikacji miejskiej szynobusami, które jeździłyby w jednym i drugim kierunku Mielca. Temat o tyle jest pilny, że rewitalizacji naszej kolei trwa. W związku z tym jeśli szybko nie zareaguje, to możemy być spóźnieni – przekonuje Nowakowski. Jego propozycja najprawdopodobniej będzie rozważana na najbliższej sesji Rady Miasta.

Rewitalizacja linii nr 25 polega m.in. na przebudowie 32 km torów oraz modernizacji peronów w: Mielcu, Rzochowie, Wojsławiu, Pustkowie, Rzemieniu, Przecławiu, Dąbiu, Kochanówce i Pustyni. Generalny remont dotknie też 40 przejazdów kolejowych. Ponadto w Mielcu powstaną dwa przejścia podziemne. Jedno z nich połączy ul. Drzewieckiego i Jagiellończyka. Koszt przedsięwzięcia na pewno przekroczy 270 mln zł.

Paweł Galek

Artykuł ukazał się także w gazecie Supernowości

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa