19 sierpnia 2018, 16:00
Slider
Image default
Przestępstwa, skandale, i afery

Ulotki profilaktyczne dla seniorów

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mielcu od lat podejmują przedsięwzięcia profilaktyczne na rzecz osób w podeszłym wieku.

Tym razem, do kolejnej inicjatywy mającej na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych zaangażowały się Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Mielecki Zarząd Budynków Mieszkalnych oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Mielcu.

W ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior” policjanci mieleckiego wydziału prewencji podejmują wiele inicjatyw, które docelowo trafić mają do jak największego grona odbiorców w podeszłym wieku i nie tylko. Funkcjonariusze spotykają się ze społeczeństwem w klubach seniora, podczas rad osiedli oraz z młodzieżą w szkołach mówiąc o bezpieczeństwie osób starszych i promując wspólną dbałość i empatię w stosunku do seniorów.

Tym razem we współpracy z Mielecką Spółdzielnią Mieszkaniową, Mieleckim Zarządem Budynków Mieszkalnych oraz Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową w Mielcu udało się sfinansować ulotki profilaktyczne pn. „Seniorze nie daj się oszukać” oraz „I Ty możesz zostać ofiarą kradzieży lub włamania”

Ulotki za pośrednictwem policjantów, w szczególności dzielnicowych trafią do wszystkich mieszkańców Mielca. Będą również wykorzystywane podczas intensywnych działań profilaktycznych zaplanowanych na kolejne miesiące bieżącego roku.

Prewencjusze mają nadzieję, że ulotki przyczynią się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa osób starszych na terenie miasta oraz zmniejszą liczbę przestępstw popełnianych na szkodę seniorów.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu dziękuję za wsparcie finansowe Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Mieleckiemu Zarządowi Budynków Mieszkalnych, Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Mielcu oraz Panu Zbigniewowi Rydzowskiemu-firma „RAJ” za pomoc w realizacji projektu.

KPP Urszula Chmura

 

 

Slider

Zobacz też...

1 comment

Michał poniedziałek, 11 Grudzień 2017 at 17:58

Reklamowe ulotki spisują się jeżeli działamy lokalnie
na przykład pizzerie pozdarwiam

Odpowiedz

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja