Utrzymanie w Tauron Lidze dokonane. ITA Tools Stal Mielec – Pałac Bydgoszcz 3 : 0 [FOTO, VIDEO]

W meczu dwóch drużyn zajmujących na dnie ligowej tabeli lepszy okazał się nasz beniaminek z Mielca. Dzięki temu zwycięstwu Stal zapewniła sobie utrzymanie i zrównały się liczbą punktów z ekipą z Wrocławia.

W hali widowisko-sportowej im Edwarda Kazimierskiego nasze siatkarki zagrały kolejnym meczu Tauron Ligi. Pierwszy set nasze biało niebieskie siatkarki wygrała dzięki głównie Weronice Gieryszewskiej. Drugi bardziej wyrównany jednak w samej końcówce Stal wygrała. Trzeci set najbardziej wyrównany, ale nasze siatkarki wygrywają mecz. Podopieczne trenera Mateusza Grabdy wykorzystały aut własnej hali przy głośnym, żywiołowym dopingu naszych kibiców pewnie wygrały cały mecz.

W następnej kolejce, 2 marca w sobotę zagra w Rzeszowie z Rysicami.

ITA Tools Stal Mielec – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3 : 0 (25:17, 25:22, 25:22)

ITA Toolas Stal Mielec: Kucharska 2, Bałucka 3, Bryda 6, Mucha 10, Gierszewska 20, Kubacka 5, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Janković.

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Nowakowska 14, Sikorska 14, Paluszkiewicz 5, Witowska 6, Makarewicz 1, Gorzkiewicz 2, Saad (libero) oraz Bałdyga 1, Bujnarowska 1, Łyszkiewicz 4, Gliwa.

MVP: Weronika Gierszewska.