W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

W listopadzie odbędą się Mieleckie Zaduszki Jazzowe

To już muzyczna tradycja – od 2017 roku zawsze w listopadzie Big Mielec Band występuje z koncertem zwanym Mieleckie Zaduszki Jazzowe. Od kilku lat koncert stał się składową regionalnej imprezy – Podkarpackiej Jesieni Jazzowej – organizowanej w naszym regionie przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

W tym roku koncert Big Mielec Band pod dyrekcją Waldemara Ozgi odbędzie się 3 listopada o godz. 19 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Gościnnie zobaczymy i usłyszymy także młodych muzyków z założonej w tym roku grupy – Mateusz Ozga Quartet. 

Mielecka publiczność doskonale zna dokonania Big Mielec Bandu, który powstał w 2001 roku i od początku prowadzi go Waldemar Ozga. Od lat koncertują w naszym mieście przynajmniej kilka razy w roku, reprezentują też Mielec podczas wielu wydarzeń muzycznych w Polsce i zagranicą. W zaduszkowym koncercie towarzyszyć będą soliści: Jagoda Huber, Kasia Dudzik i Jasiek Szynal.

„Mateusz Ozga Quartet” to grupa, która uformowała się co prawda w tym roku, ale młodzi muzycy, którzy wchodzą w jej skład mają już za sobą całkiem spory i wybitny dorobek, zdobywali nagrody na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W kwartecie usłyszymy muzyków z krakowskiej i katowickiej sceny jazzowej, którzy są absolwentami lub jeszcze studentami Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Członkowie kwartetu są znani z aktywnego udziału w wielu różnorodnych projektach muzycznych, łączy ich głęboka pasja do eksplorowania granic jazzowych konwencji. Liderem zespołu jest pianista Mateusz Ozga, którego autorskie utwory łączą w sobie nowoczesne brzmienia z głębokim oddaniem dla bebopowej tradycji jazzowej. W skład zespołu wchodzą ponadto: Filip Krauz – trąbka, Krzysztof Mysona–kontrabas, Tymoteusz Huget – perkusja.

Koncert będzie – żartobliwie rzecz ujmując – polem do rodzinnej rywalizacji, gdyż liderami obu zespołów są mielczanie – ojciec i syn czyli Waldemar Ozga i Mateusz Ozga. 

Koncert poprowadzi Jagoda Huber.

Bilety na Zaduszki Jazzowe w cenie 25 zł dostępne będą od 26 października w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Zapraszamy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Powstaną mieszkania SIM

Wiadomości Mielec

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa