W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Wernisaż Joanny Graniczkowskiej – Tkaniny i fotografie [FOTO, VIDEO]

Wczoraj (16.01.22) w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego nastąpiło otwarcie wystawy „Tkanin i fotografii” Joanny Graniczkowskiej mielczanki, obecnie mieszkającej w Tarnowie.

Był to wernisaż z obszaru prac tkaniny artystycznej i fotografii artystki. Artystka stosuje takie techniki jak barwienie i odbarwianie tkanin, modrodruk i cyjanotypię. Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie).

Joanna Graniczkowska córka znanego mieleckiego fotografa urodziła się 1992 w Rzeszowie. Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.

Artystka jest absolwentką Liceum Plastycznego w Tarnowie, Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia). Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stara Cegielnie zwiększa swoje finansowe wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Pakiety badań w laboratorium szpitala w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa