W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wernisaż Lidii Rybak [FOTO]

W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej (przy ul. Kusocińskiego 2) można już oglądać obrazy mielczanki, Lidii Rybak.

Pejzaże, kwiatowe kompozycje, zabytkowe budowle to ulubione motywy obrazów malarki. Wystawa czynna będzie w marcu i kwietniu.

Wernisaż wystawy pt. „Z pasji tworzenia…” odbył się 12 marca i przyciągnął sporą grupę zainteresowanych, w tym przyjaciół malarki. O twórczej pasji Lidii Rybak, jej szerokich zainteresowaniach, konsekwencji w dążeniu do artystycznych celów mówiły podczas wernisażu: Jolanta Strycharz – dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Jadwiga Klaus – prezeska Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, do którego należy Lidia Rybak.

W palecie artystycznych zainteresowań Lidii Rybak znajduje się jeszcze hafciarstwo, a ostatnio również rzeźba w drewnie. Stosuje różne techniki malarskie: pastel, akwarelę, olej, akryl. Artystka jest laureatką nagród na konkursach organizowanych dla malarzy – amatorów. Brała udział w wystawach zbiorowych, plenerach malarskich. Ekspozycja w Galerii MBP jest pierwszą wystawą indywidualną artystki. 

Lidia Rybak jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. W 1979 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa