W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Wystawa rzeźby – „Mówiące korzenie” [FOTO, VIDEO]

W niedzielę 2 lipca w sali wystawowej MBP przy ulicy Kusocińskiego 2 odbył się wernisaż ciekawej wystawy pod tytułem „Mówiące korzenie”, której autorem był mielczanin Rafał Misiąg.

Autor nietypowych rzeźb jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera.

Swoją przygodę z rzeźbieniem rozpoczął w 2010 roku. Do wykonania swoich prac wykorzystuje naturalne formy korzeni i konarów. Tworzy również w drewnie lipy wykonując rzeźby, płaskorzeźby i reliefy.

Twórcza wyobraźnia pozwala mu w niepozornym kawałku drewna dostrzec fantastyczną postać i nadać wyrzeźbionym pracom niepowtarzalny wygląd.

Rzeźby Rafała Misiąga są pełne wyrazu i przykuwają uwagę niekonwencjonalnym przedstawieniem tematu.

Autor swoje prace prezentował w wielu miejscach na terenie powiatu mieleckiego, ale także w Rzeszowie, Przemyślu, Rudniku nad Sanem i Połańcu. Obecna wystawa w Galerii MBP SCK w Mielcu jest jego pierwszą wystawą indywidualną.

Uczestniczył w licznych konkursach w Rzeszowie, Przemyślu, Głogowie Małopolskim, na których zdobywał nagrody.
 Rzeźbienie nie jest jego jedyną pasją życiową, lubi piesze wędrówki po górach, jest miłośnikiem przyrody i zabytków.

„Mówiące korzenie” – wystawa rzeźby Rafała Misiąga będzie dostępna do 31 sierpnia 2023 roku w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa